2022-05-27 „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai vyko į Karaliaus Mindaugo husarų batalioną, kur buvo minima Vėliavos diena.  Kelionė prasidėjo maršrutiniu miesto autobusu.  Pasisekė puikiai, autobusas buvo beveik tuščias – visas mūsų. Vaikai patogiai važiavo, skaičiavo sutiktus autobusus, rodė kur gyvena močiutės, kur patys..

Batalione vaikai pamatė ne tik daug kareivių, karinės technikos, bet ir kitų specialiųjų tarnybų mašinų. Vaikai iš arti viską apžiūrėjo, palaikė rankose šautuvus, įlipo į kai kurias mašinas, stebėjo kaip jos važiuoja. Vaikai drąsūs su visais kareiviais pasisveikino, paklausinėjo kuo vardu, ką veikia, ar skani kareiviška košė ir t.t. Dauguma berniukų pasakė, kad kai užaugs bus irgi kareiviai.

Mokytoja Lina Bareikienė

_____________________________________________________________________________________

Lopšelis-darželis „Dobilas“ ieško ikimokyklinio ugdymo mokytojo padėjėjo (auklytės) 1 pareigybė (40 val. per savaitę). Pareigybės lygis C. Darbo vieta nuo rugsėjo 1 d. Pretendentai pateikia gyvenimo aprašymą elektroniniu paštu lddobilas.ukvedys@gmail.com iki liepos 1 d. Pokalbis vyks su pakviestais pretendentais.

Pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas 4,7 – 5,00 nustatomas vadovaujantis Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymu, (planuojamas darbo užmokestis už 1 pareigybės dalį neatskaičius mokesčių nuo 850,70 iki 905,00 Eur).

Tel. pasiteirauti 8 647 69445

_________________________________________________________________________________________

 Gegužės 20 d. lopšelio-darželio „Dobilas“ mokytojų grupė apsilankė Raseinių lopšelyje-darželyje“Saulutė“. Buvome maloniai sutiktos direktorės Indrės Matevičienės ir pavaduotojos ugdymui Vitalijos Bartkuvienės, kurios mielai sutiko pasidalyti savo įstaigos gerąja darbo patirtimi, geranoriškai parodė darželio vidaus ir lauko edukacines erdves. Aplinka – tai antrasis pedagogas, kuo galėjome įsitikinti apsilankę „Saulutės“ darželyje. Kur išradingomis, kūrybiškomis, estetiškomis priemonėmis sukurta vientisa, jauki ir įkvepianti veikti edukacinė aplinka. Darželio pedagogai supažindino su emocinio ugdymo programa „Kimočiai“, S. Kneipo metodo taikymo galimybėmis darželyje. Mūsų įstaigos pedagogus nustebino ir sužavėjo Reggio Emilia ikimokyklinio ugdymo metodo taikymui sukurta aplinka. Grįžome ne tik pakiliai nusiteikusios, su vertingais metodiniais leidiniais, bet ir kupinos noro įgyvendinti naujas idėjas, nešinos neįkainojamomis dovanomis: naujomis pažintimis, bendradarbiavimo galimybėmis, įkvėptos naujoms veikloms.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Tautkienė

_________________________________________________________________________________________
 Balandžio 29 d. vyko smagus rytmetis darželio gimtadienio proga. Vaikai visą savaitę piešė gimtadienio atvirukus, mokėsi dainelių, sveikinimų, šokių.
   Sveikinant su gimtadieniu reikia apsikabinti, bet mūsų darželis toks didelis, neužtenka rankų, tad vaikai nutarė, kad reikia darželį apibėgti. „Nykštukų“ grupės vaikai dainavo dainelę „Žalia“, „Kiškučių“ grupės vaikai šoko „Kiškių“ šokį, o priešmokyklinukai „Meškučiai“ darželiui linkėjo daug vaikų, stovėti šimtą metų, būti dideliu…..
Šventę vainikavo „tortas“ su fejerverkais, balionų lietus ir zefyrų kepimas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Tautkienė

_________________________________________________________________________________________

 2022 04 22 mūsų ugdymo įstaigoje viešėjo mokytojos iš Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centro bei iš lopšelių darželių „Bitė“, „Gluosnis“ ir ‘Sigutė’.
   Mokytojas pasveikino „Meškiukų“ grupės ugdytiniai – dainele, šokiu ir kartu su mokytoja Živile gamintomis gėlytėmis. Susitikimo metu buvo pristatytas STEAM ugdymo metodas, pasidalinta pavyzdžiais ir patirtimi siekiant kokybiško ugdymo. Mūsų viešnios apžiūrėjo puoselėjamą aplinką, gražiai įrengtas grupes ir naujai atidarytą STEAM laboratoriją.

_________________________________________________________________________________________

Balandžio 19 dieną lopšelio darželio ,,Dobilas“ vaikučius aplankė Velykų bobutė ir kiškis nešini pilna pintine margučių, kuriuos padėjo marginti kiškučiai. Velykų bobutė ir kiškis sveikino vaikus su pavasario švente, vaikams papasakojo apie Velykų tradicijas, žaidė, dainavo, rideno kiaušinius.

____________________________________________________________________________________

Balandžio 1-15 dienomis įstaigoje buvo vykdoma tėvelių apklausa apie teikiamą maitinimą. Dauguma tėvelių teigė, jog namuose laikosi sveikų mitybos įpročių. Įstaigos patiekalai įvertinti teigiamai: dauguma vaikų mėgsta įvairias košes pusryčiams, maltinukus ir sriubas pietums bei įvairias daržoves ir vaisius. Vaikai taip pat išreiškė savo nuomonę apie mėgstamus ir nemėgstamus patiekalus savo piešiniais.

 

______________________________________________________________________________________________

Balandžio 14d. „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai vyko į kino centrą „Garsas“. Dalyvavo edukacinėje programoje Drugelio skrydis“ ir pasigamino plazdančius drugelius ir visi drauge žiūrėjo filmuką „Mano mama Gorila“.

_______________________________________________________________________________________________
Didelį AČIŪ tariame darželio vardu “Kiškučių” grupės ugdytinio Gusto Navardausko tėveliui už pagalbą kuriant edukacinę erdvę darželio kieme (įsirengiant laužavietę iš akmenų). ❤️🤗

_______________________________________________________________________________________________

Balandžio 1 d. „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo Panevėžio Kraštotyros muziejaus edukacinėje programoje “ Saulėgrįžos ratu: Velykos“. Vaikučiai susipažino su Velykų papročiais ir tradicijomis, aiškinosi, kaip gimsta margučių raštai, ką jie reiškia, vašku margino kiaušinius.

 

_______________________________________________________________________________________________

 

Kovo  31d. ,, Nykštukų“ grupės ugdytiniai vyko į Panevėžio bendruomenių rūmus. Dalyvavo edukacinėse- kūrybinėse dirbtuvėse ,,Laukiame Velykų“. Ugdytiniai buvo supažindinti su  įvairiomis kiaušinių marginimo technikomis ir patys susikūrė Velykų vainiką.

 

_______________________________________________________________________________________________

 

Saulėtą ir šiltą kovo 21 d. rytą Žemė Motulė sukvietė visus ,,Dobiliukus“ į darželio sodą paminėti Žemės dienos. Visų grupių vaikučiai pasipuošė pavasario požymių atributika. Į svečius atvyko ,,Nykštukų“ grupės ugdytiniai iš ,,Vaivorykštės“ darželio. Svečiai apžiūrėjo darželio edukacines erdves, pasigrožėjo vaikų piešiniais ant asfalto. Susibūrę prie medžių draugiškai piešė ant nubalintų medžių kamienų pirmus pavasario požymius. Sodo obelis piešiniais papuošė mūsų darželio ugdytiniai. Piešiant skambėjo muzika. Norintys pažaisti įsijungė į muzikinius žaidimus, dainavo daineles… Žemė Motulė padėkojo vaikučiams už gražius piešinėlius ir pavaišino kvapnia arbata. Patys aktyviausi svečiai pažaidė draugiškas krepšinio ir tinklinio varžybas su ,,Meškiukų“ grupės ugdytiniais. Kupini įspūdžių ir geros nuotaikos ,,Vaivorykštės“ svečiai grįžo į savo darželį ir pažadėjo dar apsilankyti: iki kito pasimatymo! Mokytoja Janina Urbutienė

_______________________________________________________________________________________________

2022 03 14 Panevėžio lopšelyje-darželyje „Dobilas“ atidaryta nauja edukacinė erdvė „STEAM LABORATORIJA“. Ji įsteigta atskiroje nuo visų grupių erdvėje. Laboratorijoje sudarytos sąlygos vaikams tikslingai veikti su kuo įvairesnėmis ugdymosi medžiagomis: ir su tikrais tyrinėjimo prietaisais, ir su žaisliniais įrankiais, ir su natūraliomis, gamtinėje aplinkoje esančiomis priemonėmis. STEAM ugdymas išlaisvina vaikus, skatina jų kūrybiškumą, žadina vaikų smalsumą tirti aplinką, kelia ugdytiniams naujus iššūkius. Tradicinė veikla grupėje keičiama į eksperimentų ir tyrimų užsiėmimus laboratorijoje ar lauke. Tyrinėdami ir veikdami kūrybiškai vaikai pažįsta juos supantį pasaulį. Eksperimentų metu vaikai tobulina savo mąstymo įgūdžius, samprotauja, mokosi problemų sprendimo, diskutuoja, sutelkia dėmesį, lavina pagrindinius pojūčius.  Šiandien „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo  „STEAM laboratorijos“ atidaryme. Pirmą kartą apsilankę naujoje erdvėje vaikai tryško džiugiomis emocijomis – šitiek tyrimų ir patyrimų jų laukia.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Panevėžio ikimokyklinės ugdymo įstaigos stiprina bendradarbiavimą STEAM srityje

Panevėžio l/d „Dobilas“ iniciatyva 2022 02 17 vyko nuotolinis Zoom pasitarimas su socialiniais partneriais: Krekenavos l/d „Sigutė“, Panevėžio l/d „Vyturėlis“, „Vaivorykštė“, „Aušra“ mokytojomis.

Įstaigos sudarė bendradarbiavimo sutartis, kuriose numatytas tikslingas lopšelių-darželių ir juose dirbančių mokytojų bendradarbiavimas STEAM srityje, dalijantis patirtimi ir mokantis kartu ieškoti bendrų klausimų, problemų sprendimo kelių, būdų, metodų, siekiant tobulinti ugdymo ir ugdymosi procesus įstaigose.

STEAM veiklų koordinatoriai, pedagogai susibūrė į virtualią „STEAM bendraminčių“ grupę, kurioje dalinsis steamschoollabel platformos įsivertinimo galimybėmis, atviromis STEAM veikomis, rengs bendrus projektus.

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Mokytoja Lina Rimėnienė STEAM veikla „Žemės spalvos“ Kas atsitiks jei ant sodos ir dažų užpurkšime acto? Vaikai apžiūrėjo gaublį, pamatė, kokios formos yra mūsų žemė (ji apvali), kūrė žemės ritulį. Apskritimą užpylėme soda, ant viršaus vaikai su pipetėmis lašino dažus ir galiausiai purškė actą ir stebėjo kas vyksta. Spalvas tapatino su gamta : mėlyna – vandenynai, jūros. Žalia – tai pievos ir miškai. Geltona – kopos, smėlis ir kalnai. Papurškus acto liejasi spalvos, putoja soda.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

,,Rudens gėrybių kilimai“. Neskubėdamas ir džiugindamas savo gėrybėmis visus, rudenėlis pakvietė grupių vaikus ir mokytojas bendram darbui. O tų gėrybių tiek daug, kad norėjosi sudėti viską ką turėjome: daržovių, miško gėrybių, įvairiaspalvių gėlių ir lapų. Vaikams buvo smagu ir įdomu kurti rudens gėrybių kilimus, kurie papuošė įstaigos kiemą. Mokytoja Nijolė Kaminskienė
Nuotraukų galerija
______________________________________________________________________________________________________________________________________

,,Meškiukų‘‘ grupės mokytojos Janina Urbutienė ir Arūnė Jonaitienė rugsėjo 15 dieną organizavo išvyką į Gamtos mokyklą. Kartu su ugdytiniais dalyvavome Gamtos mokyklos organizuojamoje ekologinėje –edukacinėje akcijoje ,,Rudens kraitelė 2021‘‘.Tėveliai geranoriškai teikė paramą rudens gėrybėmis Gamtos mokyklos augintiniams. Pilni maišai šieno, saulėgrąžų, kukurūzų, žirnių, morkų, bulvių ir kitokių rudens gėrybių, kurias atvežė vaikai,  bus panaudoti Gamtos mokyklos gyvūnų šėrimui ir jų gerovei. Geri darbai neliks pamiršti-džiaugėsi vaikai. Dalyvavome ekologinėje programoje ,,Pirkdamas mąstau, rūšiuodamas-taupau‘‘. Mes rūpinamės švaria aplinka ir norime saugiai gyventi. Vadovė Valda visiems papasakojo apie ekologines  nelaimes, jų priežastis. Vaikai matė plastiką banginio pilve, į plastikinis maišelius įkliuvusius gyvūnus . Padėjo žaislinei kirmelytei  išsivaduoti iš spąstų. Sužinojo apie saugų atliekų rūšiavimą. Patys rūšiavo atliekas. Matavo ir lygino nesulankstytų įpakavimo dėžučių ir sulankstytų dydį. Vaikai džiaugėsi galimybe prisidėti prie aplinkos švarinimo ir puoselėjimo. Vaikų veiklos akimirkos užfiksuotos
Nuotraukų galerijoje.
______________________________________________________________________________________________________________________________________