2024 m. gegužės 7 d. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovai tikrino Panevėžio lopšelio-darželio „Dobilas” virtuvės ir jos patalpų bendrą higienos būklę, savikontrolės sistemos įgyvendinimą, maisto gaminimo technologijas, įrangą ir maisto produktus balais. Balai skiriamajame ženkle vaizduojami puodeliais: vienas puodelis – nepatenkinama higienos būklė, du – patenkinama, trys – vidutinė, keturi – gera, penki – puiki! Džiaugiamės, kad mūsų įstaigos higienos būklė įvertinta penkiais puodeliais!

___________________________________________________________________________________________

2024 m. balandžio 29 d. atvykę į gamtos mokyklą, ,,Nežiniukų‘‘ grupės ugdytiniai išgirdo daug naujų faktų apie vandenį: kodėl jį reikia tausoti, kiek vandens rekomenduojama išgerti per dieną ir kiek dienų žmogus gali išbūti be vandens. Žiūrėjo filmuką apie vandens būsenas, atsakinėjo į pateiktus klausimus. Išsiaiškino, koks vandens skonis, kvapas, spalva ir net forma. Atliko įdomius bandymus: sudrėkintu skudurėliu užrišo indelį su vandeniu ir staigiai apvertę įsitikino, kad vanduo nebėga. Tyrinėjo kas tirpsta vandenyje, o kas – ne. Bandė ant vandens paviršiaus padėti centus, kad išsilaikytų ir neskęstų. Prognozavo, kas atsitiks sušąlusiam vandeniui. Įsitikino, kad ledo gabaliukai neskęsta vandenyje, o plūduriuoja paviršiuje.
Diena kupina atradimų.

___________________________________________________________________________________________

ATEITIES INŽINIERIŲ SUVAŽIAVIMAS
Panevėžio lopšelyje-darželyje „Dobilas“ šių metų balandžio 25 d. vyko šalies priešmokyklinio amžiaus vaikų ir mokytojų konferencija „Ateities inžinierių suvažiavimas“. Dalyvavo ne tik Panevėžio
lopšeliai- darželiai: „Riešutėlis“, „Papartis, „Dobilas“, „Rūta“, bet ir Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ mažieji pranešėjai. Jų pasveikinti atvyko Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Bagdanskienė, palinkėdama vaikams šypsenų veidukuose ir žvaigždelių akyse. Po smagaus konferencijos atidarymo, vaikai gavo nelengvą užduotį – pasigaminti vaišių konferencijos uždarymui. Teko nemažai paplušėti: suverti vaisių vėrinukus, pritepti sumuštinukų ir pašauti į orkaitę kepti obuolių pyragą – tai buvo bioinžinerija.

Vaikai drąsiai pristatė savo įgyvendintus projektus, kurių metu kūrė svajonių darželius, statė kosminę stotį, konstravo vandens ir vėjo malūnus, namelį medyje. Mūsų įstaigos priešmokyklinukės Tėja ir Paulina papasakojo kaip programuodamos robotukus mokėsi raidžių, pikseliais piešė raides. Tai buvo maži žingsneliai į informatikos inžineriją. Ugdytines parengė mokytojos Vita ir Janina. O penkiamečiai Sofija, Gustas ir Mija pristatė savo svajonių darželio projektą, kuri įgyvendinti padėjo mokytojos Lina ir Janina.

Konferencijos pabaigą vainikavo padėkos, dovanos ir vaikų gamintos vaišės.

___________________________________________________________________________________________
2024 m. balandžio 8 ir 11 dienomis įstaigos mokytojos dalijosi darbo patirtimi ir pristatė „Inžinerinio STEAM iššūkio“ projektus įgyvendintus kartu su vaikais. Apie mechanikos inžineriją pasakojo „Pelėdžiukų“ gr. mokytojos. Jų grupės vaikai aiškinosi, kaip sukasi ratai rateliukai. Energijos inžinerija – „Boružėlių“ gr. vaikams teko iššūkis išsiaiškinti iš kur atsiranda ir kodėl dingsta elektra. Apie dizaino ir civilinę inžineriją „Kiškučių“ vaikams padėjo suprasti įgyvendintas projektas „Svajonių darželis“, o priešmokyklinukai apie informatikos inžineriją aiškinosi žengdami „Žingsnis po žingsnio į išmanųjį pasaulį“. Skaniausias ir labiausiai vaikams suprantamas „Ežiukų“ gr. projektas „Eksperimentuok virtuvėje“, kuris leido prisiliesti prie chemijos ir bioinžinerijos.
Manome, kad Inžinerinis STEAM iššūkis – įveiktas!
___________________________________________________________________________________________

    1,2 % PARAMA

Gerb. ugdytinių tėveliai, seneliai, darbuotojai, tikimės Jūsų paramos ir šiais metais,
už 2023 m. skiriant 1,2 % pajamų mokesčio paramos. Tai galite padaryti šiuo būdu:
FR0512 v.5 versiją užpildyti ir išsiųsti internetu, prisijungus prie VMI
svetainės deklaravimo sistemos: http://deklaravimas.vmi.lt (tai įmanoma padaryti
turint internetinę bankininkystę ar turint prisijungimo galimybę prie EDS).
Būtina įrašyti įstaigos pilną pavadinimą arba įstaigos kodą. Mūsų įstaigos duomenys:
pavadinimas – Panevėžio lopšelis-darželis „Dobilas“, įmonės kodas – 190416490.
Jūsų parama įstaigai labai vertinga, už kurią gražiname ir puoselėjame mūsų darželį.
Panevėžio lopšelio-darželio „Dobilas“ bendruomenė
___________________________________________________________________________________________
Kaip atkeliauja vanduo į mūsų namus? Kad sužinotų atsakymą į šį klausimą, ,,Meškiukų‘‘ grupės vaikai kovo 18 dieną vyko į UAB ,,Aukštaitijos vandenys‘‘. Edukatorė Vaiva jiems papasakojo apie vandens kokybę ir kaip tai užtikrinama. Vandenį valo filtruojant per kvarcinį smėlį, o susikaupusius dumblus panaudoja dirvoms tręšti. Patalpoje, kur vanduo nugeležinamas, vaikai apžiūrėjo didžiules parudavusias vandens talpyklas. Spalvą suteikė geležis. Ne tik spalvą pastebėjo vaikai, bet užuodė specifinį kvapą. Beveik visi panoro atsigerti to keisto vandens. Vaikai buvo sužavėti požemine vandens laikymo talpykla, kuri šiuo metu nebenaudojama pagal paskirtį, bet kurioje galima pasivaikščioti. Tamsa, paslaptingi nubėgusio vandens išryškinimai ant sienų, aidas didelėje tuščioje patalpoje leido suvokti, koks didelis vandens kiekis čia tilpo. Vanduo imamas iš giluminių gręžinių ir iš siurblinės vamzdynais atkeliauja į visų mūsų namus. Vandens kokybė yra pastoviai tikrinama laboratorijose. Ačiū už skanų ir švarų vandenį, – sakė vaikai. Mokytoja Janina
___________________________________________________________________________________________

 Kovo mėnesį ,,Pelėdžiukų” gr. pedagogės su vaikais vykdo mechanikos inžinerijos projektą  ,,Ratai rateliukai”, kurio tikslas yra įtvirtinti žinias apie ratus, jų veikimo būdą. Kovo mėn. 14 dieną ugdytiniai važiavo miesto transportu (autobusu) į Panevėžio kultūros ir poilsio parką. Ne visi vaikai buvo juo važiavę, tad įspūdžių buvo tikrai daug. Vaikai sužinojo, kaip reikia saugiai elgtis autobuse, neišdykauti, įlipus į autobusą atsižymėti bilietuką. Adėlė stebėjosi ir klausė, kodėl autobusas taip dreba. Išlipę vaikai apžiūrėjo ratus, aiškinosi, kaip jie sukasi. Simas nusprendė, kad reikia keisti padangas, nes jos labai didelės ir gali sprogti.

Smagiai pasivaikščioję po parką, pavargę vaikai grįžo į darželį.

Mokytojos: Dalia Dunkauskienė, Evelina Svencickaitė

 

___________________________________________________________________________________________

Viktorina „Lietuva – vaiko širdyje“. Kovo 12-ąją Panevėžio lopšelis-darželis „Dobilas“ organizavo šventinę viktoriną Lietuva – vaiko širdyje, kurią skyrė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo – Kovo 11-osios dienai paminėti. Į viktoriną atvyko priešmokyklinių grupių vaikai su mokytojais iš miesto lopšelių-darželių „Jūratė“ ir „Žilvinas“. Vaikai dainavo, deklamavo, kartu šoko. Dalyvaudami šventinėje viktorinoje „Lietuva – vaiko širdyje“, įtvirtino žinias apie Lietuvą, jos simbolius, miestus ir regionus. Prisiminė, kad savo kalboje reikia vengti svetimybių, kalbėti taisyklingai. Suskaičiavus balsus, paaiškėjo, kad nugalėjo draugystė. Priešmokyklinukų susitikimą vainikavo draugiškosios statybos iš LEGO kaladėlių „Svajonių darželis“.

Renginį organizavo ir vedė meninio ugdymo mokytoja Rita Vilkienė ir logopedė Karolina Kačinskienė.

___________________________________________________________________________________________
2024 m. kovo 1 d. ,,Meškiukų‘‘ grupės vaikai bandė įsivaizduoti, kaip gyveno seneliai, proseneliai, kurie neturėjo elektros ir savo buityje naudojosi mums jau nebepažįstamais daiktais . O kad dar geriau įsijaustų į senų daiktų istorijas, vyko į Panevėžio kraštotyros muziejų, dalyvavo edukacinėje programoje ,,Perku-parduodu-dykai atiduodu‘‘. Edukatorė Loreta vaikus supažindino su medinuku Matu, kuris viską matuoja savo kūno dalimis: ištiestos rankos – sieksnis, per alkūnę sulenktos rankos ilgis – uolektis. Matavimą sprindžiu, pėda vaikai žinojo ir visus šiuos matavimo būdus išbandė žaidžiant. Ūgį matavo šniūru su mazgais, o grūdus mediniu semtuvu pylė į muštokę ir žiūrėjo, kiek tilps. Pasisvėrę elektroninėmis svarstyklėmis, savo svorį vaikai pavertė pūdais. Skamba sudėtingai, bet reikėjo nuspalvinti maišus: 1 maišas (pūdas) -16 kilogramų. Pasitelkę matematines žinias, vieni vaikai nuspalvino du maišus, kiti – vieną ir dar pusę maišo. Atsisveikinant visi vaikai iškėlė nykštį-colį. Puiki ir nuotaikinga edukacija. Mokytojos Janina ir Vita.
___________________________________________________________________________________________
2024 m. vasario 5-9 d. ,,Boružėlių“ grupės pedagogės su ugdytiniais dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“, kurio tikslas – skatinti vaikų domėjimąsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba. Vasario 7d.
ugdytiniai apsilankė bibliotekoje ,,Šaltinėlis“, kur buvo suteikta galimybė susipažinti su autore Evelina Daciūte ir jos kūryba. Bibliotekos darbuotoja skaitė Evelinos Daciūtės eilėraščių knygą „Paslapčiausia paslaptis“. Balsavimo būdu nuspręsta, jog paslapčiausias knygos eilėraštis – „Išdykęs teptukas“. Vaikams buvo smagu ne tik klausytis pasakojimo  „Laimė yra lapė“, bet ir patiems bandyti skaityti. Išklausę pasakojimą kalbėjosi kokia yra laimė ir, kad ji kiekvienam vis skirtinga, kad laimė yra draugystė, be jos blogai jautiesi, taip kaip Povilas be lapės. Projektas vaikams suteikė galimybę plačiau susipažinti su grožinės literatūros galimybėmis, tobulėjo vaikų kalbiniai įgūdžiai, išmoko klausytis draugų, išreikšti savo jausmus, skatino vaikų iniciatyvumą ir kūrybiškumą.
  Mokytoja Rimutė Ščiukienė
___________________________________________________________________________________________
2024 m. sausio 24 d. į darželio salę rinkosi vaikų tėveliai, broliai, sesės ir seneliai. Ten įvyko ,,Meškiukų‘‘ grupės vakaronė ,,Seku žiemos pasaką‘‘. Vaikai šoko, dainavo, grojo įvairiais muzikos instrumentais, kartu su tėveliais deklamavo iš jų vaikystės prisiminimų išlikusį eilėraštį ,,Senelės pasaka‘‘. Tėveliai ,,suko galvas‘‘ mindami jiems užduotas mįsles apie žiemą. Po to visi vakaronės dalyviai atliko STEAM užduotis:  iš krakmolo, aliejaus, vandens arba iš krakmolo, druskos ir indų ploviklio minkė tešlą. Iš suformuotų rutuliukų lipdė besmegenius, puošė juos įvairia gamtine  medžiaga. Atlikę darbus visi vaišinosi pyragais, arbata, sultimis. Pabendravę ir pasidžiaugę renginiu, tėveliai su vaikais išsiskirstė į namus.
Mokytojos Vita, Janina ir muzikos mokytoja Rita
_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

2023 m. gruodžio 12 d. „Meškiukų“ grupės vaikai atvykę į Robo Labas centrą  susipažino su robotukais. Mokytoja parodė kaip juos valdyti, programuoti ir visi leidosi į kelionę po skaičių šalį. Keliavo nuo vieneto prie dvejeto ir dar toliau. Įvardino skaičių kaimynus, sakė, kuris skaičius didesnis, kuris – mažesnis. Užduotys buvo sunkinamos: reikėjo atlikti sudėties ir atimties veiksmus, programuoti roboto kelią ir pasirinkti skirtingus kelionės maršrutus keliaujant iki nurodyto skaičiaus. Vaikai pasakojo kiek dabar jiems metų ir kiek bus, kai eis į pirmą klasę. Vaikai džiaugėsi sėkmingai įveikę visas kliūtis ir žadėjo dar ne kartą apsilankyti robotikos  centre.Mokytoja Janina

_____________________________________________________________________________________________

2023 m. spalio 24 d. ,,Meškiukų‘‘ grupės ugdytiniai vyko į įmonę ,,Super Garden‘‘ sužinoti apie produktus džiovinamus šaltyje. Prieš įeidami į gamybines patalpas, visi užsidėjo vienkartines kepurėles. ,,Kaip virėjai‘‘ – sakė vaikai.  Vaikai susipažino su gamybos procesu ir sužinojo daug įdomių faktų: kad produktai džiovinami –30° C arba net -80º C laipsnių šaltyje, kad šiuos produktus vartoja astronautai. Visi vaikai pro mažą langelį žvilgtelėjo į šaldiklio vidų, stebėjo, kaip į specialius indelius darbuotojos deda liofilizuotų šokoladinių ledų juosteles, o kitas aparatas indelius uždaro metaliniu dangteliu, apžiūrėjo supakuotas dėžes, kurios nurodytais adresais pasklis po visas šalis. Posėdžių salėje, patogiai įsitaisiusiems vaikams, edukatorė papasakojo apie liofilizuoto maisto privalumus ir ypatumus. Visus pavaišino liofilizuotais vaisiais, ledais ir dar įdėjo lauktuvių . ,,Sveikas ir skanus maistas‘‘- džiaugėsi išvyka ugdytiniai.
Mokytoja Janina

 

_____________________________________________________________________________________________

2023 m. spalio 18 d. ,,Meškiukų‘‘, ,,Boružėlių‘‘ ir ,,Kiškučių‘‘ grupių ugdytiniai leidosi į tolimą kelionę pas stumbrus. Rudeniškas oras pateikė staigmeną – lietus, pralijęs visą naktį ir rytą, atvykus autobusui, liovėsi lijęs. Saulutė šypsojosi ir lydėjo visą kelionę. Atvykę ir pasisveikinę su stumbrais, ugdytiniai stebėjosi jų dydžiu, aptarė išvaizdą ir elgesį. Prisiminė ir pakartojo saugaus elgesio su gyvūnais taisykles. Nepamiršo ir atsivežtų vaišių. Duoną stumbrai ėmė iš vaikų rankų – štai ką gali ilgas liežuvis! Pasigrožėję rudeniško miško spalvomis, prisirinkę gamtinės medžiagos, prisižaidę, prisibėgioję didelėse erdvėse, kupini įspūdžių, ugdytiniai grįžo į darželį.
Mokytojos Rimutė, Janina, Vita.

_____________________________________________________________________________________________

2023 m. spalio 6 d. „Boružėlių“ ir ,,Meškiukų‘‘ grupės vaikai apsilankė Panevėžio kraštotyros muziejuje. Edukacinės programėlės metu klausė edukatorės sekamą miško pasaką. Ugdytiniai sužinojo, kad pasakos reikalingos svajojantiems, augantiems vaikams. Vaikai aktyviai dalyvavo programėlėje: rinko karalaitei vardą, vardino piktus pasakų veikėjus, svarstė, kas yra brangiausias turtas. Įveikę tris Girinio užduotis, įminę karalaitės mįsles ir gavę dovanų, grįžo į darželį. Mokytojos Rimutė ir Janina

_____________________________________________________________________________________________
2023-09-21 „Meškiukų“ ir „Kiškučių grupių vaikai lankėsi Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Dalyvavo edukacinėje programėlėje „Sensoriniai skaitymai pagal E. Daciūtės knygą „Drambliai ėjo į svečius“. Edukatorių Neringos ir Lauros lydimi vaikai kartu su knygos herojais drambliais leidosi į kelionę po džiungles. Kelionės metu atliko įvairias užduotis: grojo būgnais, glostė drugelio sparnus, triukšmavo su papūgomis, žaidė futbolą, uostė bananus, džiaugėsi purškiamo vandens gaiva… Įveikę visas kliūtis išmoko šokti nuotaikingą šokį. Padėkoję už nuostabius potyrius ir kartu nusifotografavę, vaikai grįžo į darželį.
Mokytojos Vita ir Janina
_____________________________________________________________________________________________

2023-08-14 Į STEAM veiklas „Tarp žiedų“ įsijungė visa lopšelio-darželio ,,Dobilas“ bendruomenė. Prieš Žolinę vaikai su tėveliais rinko įvairius žolynus, skynė darželio gėles ir kūrė, rišo puokšteles. Rišo puokštes, pynė vainikus, kūrė žolynų kilimus, juostas.

Pirmieji nupintu vainiku pasidžiaugė mažieji ,,Boružiukai“. Kitų grupių vaikai rišo puokšteles iš pievų gėlyčių, žolynų. Vyresnieji vaikai atliko STEAM bandymus su tikrais ir iš popieriaus iškirptais žiedais. Sužinojo, kad gėlių žiedai plūduriuoja vandenyje ir ilgai neskęsta. Tyrinėjo iš kokio popieriaus iškirpti žiedai ilgiau išsilaiko vandens paviršiuje, o koks popierius greit permirksta ir skęsta. Lygino darželio gėlių aukštį lyginant su savo ūgiu. Matavo gėlių kotelių ilgį liniuote, sprindžiais, rinko gražiausius, spalvingiausius gėlių žiedus. ,,Meškiukų“ grupės vaikai žiedus fiksavo inovatyviomis priemonėmis: fotografavo planšetėmis, aptarė gautas nuotraukas, kūrė jų koliažus. Gamtos mylėtojai patikusius žiedus lipdė iš plastilino, piešė pasirinktomis priemonėmis, dėliojo iš mozaikų, kūrė iš smulkių detalių. Veiklose dalyvaujantys vaikai buvo skatinami gražiai bendrauti ir bendradarbiauti tarpusavyje.

_____________________________________________________________________________________________
    Labai džiaugiamės už pakartotinį įvertinimą ir suteiktą „Pažengusios mokyklos  STEAM srityje“ ženklelį!
_____________________________________________________________________________________________
      Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga lopšelio-darželio „Dobilas“ bendruomenė lankėsi Panevėžio lėlių vežimo teatre ir žiūrėjo spektaklį „Trys lokiai“.
Ši diena – Jums, mieli vaikai.
_______________________________________________________________________
   Gegužės 12 d. 10 val. darželio bendruomenė dalyvavo Lietuvos mažųjų žaidynių varžybose. Vaikučiai džiaugėsi saulėta diena ir smagiomis rungtimis. Svarbiausia – nugalėjo draugystė.
        Renginį vedė Justina Andrijanova ir Dalia Dunkauskienė.

__________________________________________________________________________________________

2023-05-05 Panevėžio muzikos mokykloje vyko ansambliuko „Svirpliukas“ festivalis. Festivalyje „Iš mažos širdelės skambanti dainelė“ dalyvavo Panevėžio miesto ir rajono ikimokyklinio ugdymo mokyklų vaikučiai. Festivalio tikslas – padėti atsiskleisti jauniems dainininkams vystant ir puoselėjant vokalinį žanrą.

_________________________________________________________________________________________

2023-05-03 lopšelio darželio „Dobilas” mokytojos Lina R. ir Lina B. dalyvavo konferencijoje „Ikimokyklinio ugdymo mokykla – šiuolaikiniam vaikui“. Praktinėje dalyje „Išmanioji kelionė į pasakų šalį” buvo pristatytos dvi STEAM veiklos pagal pasakas „Snieguolė ir septyni nykštukai”, „Nauji karaliaus drabužiai”.

_________________________________________________________________________________________

2023-04-28 lopšelyje-darželyje „Dobilas“ vyko pingvinų greitasis ėjimas ir futbolo varžybos su „Vaivorykštės“ darželio priešmokyklinukais. Balandžio 25 d. yra minima Pasaulinė pingvinų diena. Minėdami šią dieną norime atkreipti dėmesį į globalinio atšilimo keliamas problemas pingvinų populiacijai. Tikslas – plėtoti ryšius su ikimokyklinėmis įstaigomis Lietuvos mastu, gilinti žinias apie pingvinų populiaciją ir labiau rūpintis jos išsaugojimu tvaresnio pasaulio kontekste.

Mokytojos Justina Andrijanova, Janina Urbutienė

___________________________________________________________________________________________
      2023-04-28 „Meškiukų“ grupės vaikai tęsdami bendradarbiavimą su tėveliais lankėsi UAB „Bengita“. Edukaciją vedė baldų gamyba užsiimantis Mindaugo tėvelis Donatas. Vaikai sužinojo kaip atvežamos baldinės plokštės, kaip jos sandėliuojamos, pjaustomos, laminuojamos, kaip išpjaustomos detalės surišimui. Vaikai turėjo puikią galimybę stebėti kaip plokštė „keliauja ir virsta paruošta spintelės dalimi…“
Dėkojame už tėvelio ryžtą ir įsitraukimą į vaikų ugdymo procesą.
Mokytoja Lina Bareikienė

____________________________________________________________________

2023-04-27  Panevėžio lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“ vyko miesto ikimokyklinių įstaigų šaškių turnyras. Mūsų darželiui atstovavo „Nykštukų” grupės ugdytinis K. N. Turnyro tikslas – skatinti ir propaguoti stalo žaidimą – šaškės. Smagu, kad vaikai susidomi šaškėmis – protą bei loginį mąstymą lavinančiu žaidimu.

____________________________________________________________________

   AČIŪ darželio bendruomenei už paaukotą maistą gyvūnams. 2023-04-25 mokytojos su „Meškiukų” grupės ugdytiniais nuvežė ir padovanojo surinktą maistą Všį organizacijai „Mažasis draugas”.

Mokytojos Diana Žigelienė ir Lina Bareikienė

____________________________________________________________________
   2023-04-17 mūsų įstaigoje viešėjo Panevėžio lopšelio-darželio „Varpelis“ mokytojos. Jos apžiūrėjo STEAM laboratoriją, išbandė IKT priemones,  pasidalino savo patirtimi.
Mokytojos Lina Bareikienė, Janina Urbutienė, Lina Rimėnienė
____________________________________________________________________
    2023-04-14 mūsų įstaigoje viešėjo mokytojos iš Ramygalos lopšelio-darželio „Gandriukas“. Viešnios apžiūrėjo STEAM laboratoriją, lauko erdves, grupę, susipažino, kaip ugdyme galima panaudoti „Photon“ robotą ir „Indi“ mašinytę. Pačios pasidalijo savo STEAM laboratorijos nuotraukomis, pristatė priemonę „Eksperimentuoju su vandeniu ir oru“.
Mokytojos Lina Bareikienė, Lina Rimėnienė

________________________________________________________________________

 

2023-04-14 „Meškiukų“ grupės vaikučiai lankėsi Panevėžio centrinėje turgavietėje. Turgaus edukatorė vaikus pavedžiojo po turgų, patarė, kaip reikia išsirinkti prekę, į ką atkreipti dėmesį. Pasiūlė įsigyti kažką sveiko, skanaus, gražaus. Vaikai išsirinko gėlyčių, sausainių, obuolių, lašinių. Dovanų gavo braškių. Ačiū už įdomią ir skanią viešnagę.

Mokytoja Lina Bareikienė
__________________________________________________________________________
Balandžio 13 d. darželį aplankė Velykė su kiškučiu. Darželio vaikai buvo pakviesti dalyvauti interaktyviame spektaklyje „Misija Velykos“. Vaikai susipažino su Velykų tradicijomis ir buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.
__________________________________________________________________________
Bendradarbiaujame su ugdytinių tėveliais
2023-04-11 „Meškiukų“ grupės vaikus aplankė Mindaugo mamytė Eglė. Ačiū jai už labai įdomią pažintį su termoaplikatoriaus profesija / pomėgiu. Vaikučiai pasirinkę po norimą lipduką stebėjo, kaip jie „gimsta“ ir pasipuošė savo pasirinktus rūbelius.
Mokytoja Lina Bareikienė
__________________________________________________________________________
Velykos jau čia pat. ,,Ežiukų’’ grupės vaikai vyko į Panevėžio centrinį turgų ieškoti šventėms reikalingų prekių. Prie turgaus vartų vaikus sutiko edukatorė Asta. Ji pakvietė vaikus prie prekystalio su pyragais, įvairiais kepiniais. Šventiniam apsipirkimui buvo skirta dvidešimt eurų. Vaikai rinkosi riestainius be aguonų, obuolius raudonais šonais. Stabtelėjo prie prekystalių ant kurių buvo sudėti įvairia technika marginti kiaušiniai. Apžiūrėjo ir sužinojo apie medinius margučius, lovelius jiems ridenti, domėjosi mediniais žaislais. Grožėjosi stalo puošmenomis iš žalumynų, žibučių puokščių, velykinės žolės. Glostė, lietė švelniakailius zuikučius, voveraites ir geltonus viščiukus. Aplankė kepyklėlę, sužinojo, kad ten kepami visi šventiniai kepiniai. Vaikai išsirinko tris dėžutes įvairių kepinių. Vėliau stabtelėjo prie kvapnių arbatžolių stalo ir visiems prekybininkams palinkėjo ,,geros prekybos ir gražių artėjančių švenčių’’. Atsisveikinę su edukatore Asta ir padėkoję už šventines dovanas, grįžo į darželį lydimi šiltų prisiminimų. Rytas centriniame turguje – kupinas džiugių akimirkų ir šilto bendravimo su sutiktais žmonėmis. Mokytoja Janina Urbutienė
__________________________________________________________________________
Kovo 27–31 dienomis lopšelio darželio bendruomė dalyvavo projekte ,,Patyčioms – NE”. Tikslas: sužinoti apie patyčias, tolerancijos ir draugystės svarbą, įgyti pozityvių bendravimo ir problemų sprendimo gebėjimų.
       Patyčioms – „ne” tarė ,,Meškiukų‘‘ grupės vaikai. Ryto rato metu jie aiškinosi, kas yra patyčios. Vieniems atrodo, kad patyčios yra tada, kai ką nors blogo padarai kitam. Pavyzdžiui, – pakiši draugui koją. Kiti sakė, kad patyčios, – kai tave nustumia ir juokiasi…Treti patyčias įžvelgė tada, kai kas nors juokiasi iš vaiko su akiniais, ar net vaiko su nesveika koja. Visa tai vaikai suprato, aptarė ir nusprendė: su patyčiomis nereikia taikstytis, blogiems poelgiams, – nepritarti. Visi gamino draugystės medį, užrašė su kokiomis ydomis nenorėtų draugauti.
     „Pelėdžiukų” grupės vaikai kalbėjo apie patyčias: ką jos reiškia, kaip jas atpažinti, kaip padėti draugui, patiriančiam patyčias, kaip negalima elgtis ir kaip pažinti savo ir kitų vaikų emocijas. Vaikai piešė savo emocijas ir jas įvardijo. Vaikai suprato kaip negalima elgtis ir ką reiškia šios emocijos. Iš šių piešinėlių pasigamino draugystės knygelę ir prireikus ją pavartys.
    ,,Ežiukai’’ pažiūrėję filmukus, pakalbėję apie draugus, su kuriais gera ir malonu žaisti, bendrauti, vaikai kūrė knygą. Knygą apie draugus. Aptarė, koks draugas turi būti: kad nesimuštų, kad lovoje nekaišiotų kojų, kad nesikandžiotų, kad dalintųsi žaislais, kad netrukdytų žaisti su kitais vaikais, kad gerai sutartų su kitais…
     Nuomonių tikrai daug ir įvairių. Įvairi, spalvinga ir daug ką pasakanti apie draugus ,,Ežiukų’’ grupės vaikų sukurta ,, Draugų knyga’’. Kviečiame ją pavartyti.
     ,,Nykštukai” žiūrėjo filmuką ,,Bjaurusis ančiūkas”, diskutavo, kurių veikėjų elgesys buvo nederamas, skaudinantis. Kalbėjomės apie gražius žodelius, kokie jie yra, kodėl reikia juos sakyti ir kada, kūrėme gražių žodelių knygelę.
    „Kiškučių” grupės vaikai aiškinosi “Draugo” sąvoką ir suprasti kas yra draugas. Aptaria gerą elgesį su draugu išmokstant pasakyti draugui gražų žodį – komplimentą. Žinoti visus savo draugus, bei kaip reikia su jais draugauti ir kaip nedera elgtis. Susipažins su pykčio jausmu. Mokinsis priimti visus tokius kokie esame. Pajausti toleranciją. Aptarti patyčių atvejus.
Darželio bendruomenė

__________________________________________________________________________

2023 03 23 „Nykštukų“ grupės vaikai lankėsi bibliotekoje „Šaltinėlis”. Bibliotekos darbuotojos  vaikus supažindino su biblioteka, klausė vaikų, ar jie žino, kaip jos nepasiklysta tarp knygų Parodė pačią mažiausią ir pačią didžiausią knygeles, pačią storiausią ir pačią sunkiausią, erdvines, garsines,  dainuojančias knygeles ir kt. Akcentavo, kad knygyne knygeles perkame, o bibliotekoje – pasiskoliname ir jas turime grąžinti.Vaikai noriai atsakinėjo į jiems užduodamus klausimus. Kad nepamirštų kuriame puslapyje baigė skaityti knygelę, pasidarė knygų skirtuką, užsirašė ant josavo vardą.

Mokytoja Rimutė Ščiukienė

__________________________________________________________________________

2023 kovo 22 d. ,,Meškiukai‘‘ panoro sužinoti, kas per daiktas – tas archyvas. Atvykusius vaikus sutiko vadovai Agnė ir Rimvydas. Paklausti, kaip supranta žodį ,,archyvas‘‘, vieni sakė, kad tai gyvūnas, kiti – kad ten laikomi seni daiktai, treti, kad ten saugomi dokumentai. Pakalbėję, viską išsiaiškinę, vaikai leidosi į virtualią kelionę po Panevėžį, sužinojo, kaip archyvas atrodė prieš 5 metus. Pasiskirstę į grupes, vaikai gavo po dėlionę , kurią bendrom jėgom surinko. Dėlionės buvo su Panevėžio vaizdais. Klausė pasakojimo apie Panevėžio atsiradimo istoriją, sužinojo kodėl pastatytas paminklas Kunigaikščiui Aleksandrui. Domėjosi laisvės aikštės pokyčiais per 100 metų. Vaikai pasižymėjo įžvalga ir konstatavo, kad seniau visur buvo arkliai… Net turgaus aikštėje. Iš nuotraukų atpažino seniausią knygyną Panevėžyje – Masiulio knygyną. Mes ten nesenai buvome, – sakė vaikai. Susidomėję vaikai apžiūrėjo archyvo saugyklas. Skaitė užrašus ant storų dėžių, stebėjosi jų vienoda spalva. Įdomu buvo ir tai, kad saugyklos lentynos gali judėti, kad ten yra vienoda temperatūra ir visai nėra langų. Vaikai daug sužinojo, padėkojo už suteiktas žinias ir pažadėjo grįžti. Kas žino, gal vaikai – būsimi archyvarai. Mokytoja Janina

__________________________________________________________________________

2023 m. kovo 17 d. saulėtas rytas džiugino į ,,Vaivorykštės‘‘ darželį vykstančius ,,Ežiukų‘‘ ir ,,Meškiukų‘‘ grupių vaikus. Buvome pakviesti dalyvauti Žemės dienos renginyje. Vaikai daug sužinojo apie artėjančią Žemės dieną, mokėsi rūšiuoti šiukšles. Iš popieriaus, plastikinių maišelių gamino gaublį, aplikavo žemės rutulio veidą, klijavo žemės gėrybes. Šoko ir atliko judesius su vienkartinėmis lėkštėmis, išgavo įvairius garsus glamžant, tampant šiukšlių maišelius. Atliko įdomų bandymą su perpjauta ir nuspalvinta citrina, užberdami sodos. Pasiskirstę į dvi komandas, įsegdami skalbinių segtukus į vienkartinės lėkštės kraštą, ją perdavė draugui. Neliesdami rankomis, tik segtukų pagalba. Buvo labai įdomu ir smagu, kai nugalėjo draugystė. Visus dalyvius suvienijo žaidimas su parašiutu ,,Nenuleisk kamuolio‘‘. Pažaidę, susiradę naujų draugų, apdovanoti paukšteliais ir saldainiais, mažieji ,,Dobiliukai‘‘ grįžo į savo darželį.
Mokytojos Vita ir Janina

__________________________________________________________________________

2023 m. kovo 10 d. Panevėžio lopšelis-darželis „Dobilas” paminėjo Tarptautinę Socialinio emocinio ugdymo (SEU) dieną. „Ežiukų” grupės vaikai (5m.) dalyvavo STEAM veikloje „Aš ir mano jausmai“, kurią organizavo logopedė ir muzikos mokytoja. Vaikai stebėdami animacinio filmuko „Išvirkščias pasaulis“ ištraukas, mokėsi įvardinti personažų patiriamus jausmus, o mokytojų parengtose skaidrėse su žmonių emocijų  nuotraukomis, atpažino jas ir įvardino. Vaikai pasakojo kaip jie elgiasi patirdami skirtingus jausmus: pykdami susiraukia, trepsi, urzgia kaip tigrai, kai būna liūdna – verkia, nori apsikabinti mamą.  Vaikai mokėsi atpažinti ne tik savo ir kitų emocijas, bet ir įvardino jausmus patiriamus klausantis minorinės ir mažorinės dermių muzikos: grojant linksmai melodijai, kėlė laimingos nuotaikos veidelius, o grojant liūdnai – liūdnus. Žaidė judrų žaidimą „Jausmų ratas“ – skambant muzikai bėgo ratu, kuriame buvo padėtos pagalvėlės vaizduojančios įvairias emocijas, muzikai nutilus, vaikai sustojo ir vaidino jausmus pavaizduotus pagalvėlėse. Taip pat vaikai kūrė emocijų saulutes iš įvairių priemonių: emocijas vaizduojančių pagalvėlių, konstruktoriaus detalių. Veiklos metu vaikai dalijosi įspūdžiais, patirtimis, diskutavo kaip jaučiasi skirtingose situacijose.
Vyr. logopedė Karolina Kačinskienė
Meninio ugdymo mokytoja metodininkė Rita Vilkienė

__________________________________________________________________________
2023 m. kovo 9 dieną l/d “Dobilas” apsilankė “Vyturio” progimnazijos pirmokai. “Meškiukų”, “Kiškučių”, “Boružėlių”, “Ežiukų” gr. vaikai kartu su mokiniais paminėjo Kovo 11-ąją Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Vaikai kartu su mokytojomis J. Urbutiene ir R. Vilkiene minėjimo metu dalyvavo viktorinoje “Ką žinau apie Lietuvą”, dainavo, šoko, statė pilis. Vaikai ne tik smagiai praleido laiką, bet ir įtvirtino žinias apie Lietuvą. Ačiū “Vyturio” progimnazijos mokytojoms ir vaikams, kad mus aplankė.
__________________________________________________________________________
2023 m. kovo 8 d.  „Meškiukų” grupės mažieji vyrukai pasveikino grupės mergaites ir visą darželio kolektyvą su kovo 8-ąja. Mokytoja Lina Bareikienė
__________________________________________________________________________

2023-03-07 ,,Nykštukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo ,,Robo labas“ užsiėmime, jo metu vaikai mokėsi valdyti robotuką Mind Designer. Programuojant robotuką važinėjosi kilimėliu ir mintinai atliko nesudėtingus aritmetinius veiksmusMokytoja Rimutė Ščiukienė

__________________________________________________________________________
2023 m. kovo 2 dieną „Meškučių” grupėje vyko Oliziukų fiesta. Pavasaris džiugina vaikus. Šiandien juos aplankė pelytė Mikė, kuri mokė pasigaminti oliziukus. Ji paklausė, kas sieja oliziukus, pavasarį ir Velykas? Vaikai spėliojo: žaliuoja žolė, sprogsta medžių pumpurėliai. Išgirdę atsakymą, kad ant sužaliavusio oliziuko Velykų zuikis deda kiaušinius, vaikai ėmėsi nelengvo darbo.  Pradžioje vaikai pylė samteliais žolės sėklas į trumpas kojines. Darbas – skatinantis draugiškus tarpusavio santykius: vienas – laikė kojinės riešą, kitas-vidun bėrė po du  samtelius sėklų. Paskui saujomis pylė pjuvenas, jas spaudė, kamšė, kol kojinė pasidarė apvali ir tvirta. Su pelytės Mikės pagalba oliziukai buvo užrišti, pritvirtinti pasirinktos spalvos kaspinėliai.  Vėliau su karštais klijais buvo pritvirtintos iškirptos ausys, akys ir nosis. Visi apžiūrėjo ir pasidžiaugė savo darbeliais. Kad būtų smagiau laukti, kol ims žaliuoti oliziukų ,,plaukai‘‘, vaikai galvojo jiems vardus. Vardai tikrai išradingi: Mikimauzas, Raudoniukas, Žaliukas, Lego Bosas. Kiti vaikai sugalvojo, kad oliziukus galima pavadinti geriausių draugų vardais. Taip atsirado oliziukai Kajus, Ugnė, Rusnė. Visai smagu. Sužinoję apie oliziukų priežiūrą, vaikai atsisveikino su pelyte Mike. Lauksime pirmų oliziukų daigelių ir žinoma – Velykų, – sakė ,,Meškiukų‘‘ grupės vaikai. Mokytoja Janina
__________________________________________________________________________
Su nekantrumu sulaukėme pavasario, o su juo kartu, ir pirmosios pavasario šventės – Kaziuko mugės! 🌷☀️Visus susirinkusius linksmino Kazytės, pasilinksminus skubėjome parduoti ir įsigyti įvairiausių skanumynų, papuošalų ir dirbinių. Ačiū tėveliams už aktyvumą ir kūrybiškumą!
__________________________________________________________________________
2023-02-28 ,,Ežiukų‘‘ grupės vaikai vyko į Panevėžio bendruomenių rūmus. Edukacinėse-kūrybinėse dirbtuvėse vaikams jie kūrė ,,Laisvės paukščius‘‘. Vaikus sudomino Lietuvos vėliavėlėmis  papuošti darbo stalai, ant jų išdėstytų medžiagų spalvos. Visai kaip vėliavos spalvos, – sakė vaikai. Vadovė akcentavo, kad vaikai gamins paukščius, kurie puoš darželio erdves ir visus džiugins  Vasario 16 – osios ir Kovo 11- osios švenčių metu… Prasidėjo lankstymo, klijavimo, spalvinimo ir karpymo darbai. Vaikai dirbo susikaupę, padėjo vieni kitiems ir džiaugėsi, kad jų pagamintais  ,,Laisvės paukščiais‘‘ grožėsis tėveliai ir darželio bendruomenė. Mokytojos Janina ir Vita
______________________________________________________________________________
2023-02-22 „Meškiukų ” grupės ugdytiniai dalyvavo „Robo labas” užsiėmime, jo metu vaikai susipažino su Žemės sandara ir kosmoso platybėmis, sužinojo kaip ir kodėl susidaro ugnikalniai ir savo rankomis sukurė unikalų projektą – išsiveržiantį ugnikalnį.
Mokytoja Lina Bareikienė

______________________________________________________________________________

2023-02-21 triukšmingai nuskambėjo, nuaidėjo Užgavėnių šventė „Vejam žiemą iš kiemo‘‘. Vaikai kartu su pagrindiniais šventės personažais — Lašininiu ir Kanapiniu, persirengę daktarais,  velniais, raganomis, ar kitokiais baisiais personažais daug šoko, dainavo, triukšmavo, vaišinosi riestainiais. Nupiešę savo blogus darbus, sudėjo į didžiulį maišą ir atidavė žiemai. Mokytoja Virginija Baradinskienė

______________________________________________________________________________

2023-02-15 pasopuošę tautiniais drabužiais, nešini vėliavėlėmis ir šventiškai nusiteikę visi lopšelio-darželio „Dobilas” mažieji lietuvaičiai susirinko į šventinį rytmetį, skirtą Lietuvos Valstybės atkūrimo 105-osioms metinėms paminėti „Gera augti Lietuvoj„. Šventę pradėjo Paulina eilėraščio posmais apie Lietuvą… renginį vedė mokytoja Janina Urbutienė ir muzikos mokytoa Rita Vilkienė.

______________________________________________________________________________

2023 02 13 Meškiukų grupės vaikai kartu su logopede Karolina Kačinskiene, muzikos mokytoja Rita Vilkiene ir mokytoja Lina Bareikiene iškeliavo į lopšelį-darželį „Vaivorykštė”. Ten dalyvavo viktorinoje „Lietuva – mano šalelė mylima” skirtoje Vasario 16-ajai paminėti. Vaikai padainavo, pašoko lietuvių liaudies ratelį „Oira”. Viktorinoje vaikai ne tik įtvirtino žinias apie Lietuvą, bet ir smagiai praleido laiką. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir dovanėlėmis. Džiaugiamės draugyste socialiniais partneriais lopšeliu-darželiu „Vaivorykštė „.

______________________________________________________________________________

Artėja linksmiausios ir triukšmingiausios žiemos šventės – Užgavėnės. ,,Meškiukų‘‘ grupės ugdytiniai panoro plačiau sužinoti apie šią, lietuvių nuo seno švenčiamą ir puoselėjamą, šventę. Tuo tikslu vaikai vyko į Panevėžio moksleivių namus. Čia juos sutiko mokytojos Audronė ir Virginija ir papasakojo apie Užgavėnių švenčių papročius, tradicijas, pagrindinių šventės simbolių prasmę. Jų padedami vaikai gamino Užgavėnių kaukes. Vieni rinkosi Gydytojų, kiti – Velnių, Raganų ar šiaip kitokių baisių personažų… Jas puošė lininėmis atraižomis, derino su kailio juostelėmis. Užsidėję savo pasigamintas kaukes, vaikai bandė varyti šaltą žiemą lauk. Vėliau sutarė luktelėti iki vasario 21-ios dienos, kai bus švenčiamos tikros Užgavėnės. Gerai, kai ruošiamasi iš anksto.
Mokytojos Janina ir Arūnė

______________________________________________________________________________

2023-02-08 „Meškiukų”, „Ežiukų”, „Kiškučių” ir „Nykštukų” grupių vaikai lankėsi J. Miltinio dramos teatre ir stebėjo svečių iš Alytaus teatro spektaklį „Grybų taika”, sukurtą pagal literatūros klasiko Justino Marcinkevičiaus vieną populiariausių kūrinių – eiliuotą poemą „Grybų karas“.

______________________________________________________________________________

,,Ežiukų” grupės vaikai vyko į Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką. Dalyvavo sensoriniuose skaitymuose, vedamuose pagal I. Nicolos Kinnear knygą „Kaip kiškis mokėsi drąsos“. Edukacinės programos metu, vaikai, kartu su vadovėmis Rasa ir Neringa aiškinosi, ką reiškia žodžiai ,,namisėda‘‘, ..pajodžarga‘‘. Sužinojo, kaip kiškis Leonas įveikė savo baimes ir leidosi į kelionę paskui draugę Luną. Tiksliau,- ištrepsėjo į kelionę. Vaikai kartu su knygos herojumi trepsėjo, laistė gėles, šluostė dulkes nuo kriauklių ir klausėsi jų  ošimo. Padėjo kiškiui Leonui susikrauti į kuprinę kelionei reikalingus daiktus, svėrė kuprinę ant mažojo pirštelio, tikrino, ar visus reikalingus daiktus įsidėjo. Vaikai klausėsi gamtos garsų, balsu šaukė Luną, žiūrėjo, kas gyvena po vandeniu. Pūtė vėjo malūnėlius, švietė žibintuvėliu į tamsias vietas, lietė vorus, ,,kepė‘‘ žalios spalvos sausainius. Džiaugėsi pagaliau suradę Luną ir kartu sušoko nuotaikingą šokį. Kad nuotykiai nesibaigtų, vaikai gavo užduotį: sugalvoti ir nupiešti, kaip įvykiai klostėsi toliau.

Mokytoja Janina Urbutienė

______________________________________________________________________________

      2023-02-03 “Meškiukų“ grupėje svečiavosi Mėtos-Liucijos mamytė neuroedukatorė Rėda. Ji vaikams vedė užsiėmimą „Griovėjų ir kūrėjų pasaulis. Kurį tu renkiesi?” Užsiėmimo metu vaikai per žaidimą ir dailę susipažino su griovėjo ir kūrėjo pasauliu, analizavo geras ( džiaugsmas, smalsumas, nuostaba, ramybė) ir blogas (perkūnas, baimė, šleikštulys, liūdesys) emocijas, jausmus. Užsiėmimo metu vaikai kaire ranka piešė makaliūzę, po to ieškojo ką ten galima įžvelgti. Vaikai atliko žaibolaidžio pratimą, kuris padeda atsikratyti blogų emocijų, nusiraminti. Trečia užduotis- piešimas grupelėse. Vaikučiai piešė po 1 minutę ir keitėsi piešinėliais. Keliems vaikams buvo nelengva atiduoti kitam jų pradėtą piešinį. Pratimas skatina pasitikėjimą draugais, bendrumą. DIDELIS AČIŪ RĖDAI UŽ SKIRTĄ LAIKĄ, PATARIMUS IR NUOSTABIAI ŠILTĄ BENDRAVIMĄ.

Mokytoja Lina Bareikienė

______________________________________________________________________________

2023 01 27 „Meškiukų” grupės vaikai lankėsi J. Masiulio knygyne. Knygyno darbuotojos vaikus supažindino su pačiu knygynu, parodė pačią mažiausią ir pačią didžiausią knygeles, pademonstravo įdomią knygelę, kurios nugarėlė iš siūlų, tačiau ji nėra suplyšusi. Darbuotoja paaiškino, kad tai toks leidėjų sumanymas. Parodė šviečiančią knygelę, knygelę – pirštukų žaidimą, žaidimų knygelę ir kt. Vaikai atsakinėjo į užduodamus klausimus apie įvairius knygų personažus ir dėliojo iš gautų raidžių knygelės pavadinimą („Pelenė“). Sekanti užduotis – surasti knygyne pasislėpusią knygelę „Pelenė”. Vaikai išsirinkome vieną knygelę, kitą rekomendavo darbuotoja ir jas įsigijo. Dar kartą akcentavo, kad knygyne knygeles perkame, o bibliotekoje – pasiskoliname.

Mokytoja Lina Bareikienė

______________________________________________________________________________

2023-01-12 ,,Meškiukų‘‘ grupės ugdytiniai lankėsi Panevėžio dailės galerijoje. Apžiūrėjo dailės mokyklos mokytojų ir mokinių keramikos darbų parodą. Patys iš molio lipdė, formavo  muilinę. Vaikai sužinojo, kas per molio rūšis yra šamotas, kodėl jis dar yra vadinamas akmens mase. Vaikai stebėjosi, kad gali molį volioti, kočioti, tempti panašiai kaip plastiliną ar modeliną. Edukacijos specialistai vaikams paaiškino, kad į jų sukurtas muilines įdės stiklo šukių, kurios degant krosnyje prie labai aukštos temperatūros išsilydys. Išsilydęs stiklas suteiks muilinėms spalvos ir blizgumo. Savo muilinės galutinio rezultato vaikai laukė beveik dvi savaites. Pamatę jau spalvotas ir blizgančias muilines, vaikai suprato, kad jie – tikri menininkai.

Mokytoja Janina Urbutienė

 

______________________________________________________________________________
2023-01-05 ,,Meškiukų” grupės vaikai atvyko į Petkevičaitės -Bitės biblioteką. Dalyvavo edukacinėje programoje – sensoriniai skaitymai vaikams. Edukatorės Laura ir Neringa susipažino su vaikais, papasakojo, kas gyvena džiunglėse. Kvietė įjungti akis, ausis ir širdutes, kad galėtų pajusti visą pasakos grožį. Kad smagiau būtų keliauti, vaikai gavo po būgną, į kurį ritmiškai plojant, kojos pačios kilnojosi. Klausydami pasakos vaikai skaičiavo iki 10-ies didėjančia ir mažėjančia tvarka, sutiko pasiklydusius turistus ir padėjo surasti kelią namo, skraidė su triukšmingomis papūgomis, žaidė su drambliukais futbolą, ,,valgė” bananus garsiai čepsėdami, ,,rovė” palmes ir rinko kokoso riešutus.  Atsisveikindami su biblioteka vaikai apžiūrėjo knygų lentynas, perskaitė užrašą virš jų ,,Knygos sielai”. Grįžę į grupę kūrė knygos apie dramblius tęsinį…
________________________________________________________________________________
2023-01-20 šiandien ,,Meškiukų‘‘ grupės vaikai lankėsi Panevėžio ,,Kalnapilio‘‘ arenoje. Atvykę apžiūrėjo naujai atidarytą sporto ekspozicijos stendą ,,SVEIKAME KŪNE – SVEIKA SIELA‘‘. Domėjosi sportininkų apdovanojimais, inventoriumi. Kaip tikri sporto fanai, stebėjo ir aktyviai palaikė plojimais ir šūksniais dviratininkus, dalyvaujančius Tarptautinėse dviračių treko varžybose. Vaikai plojo ne tik lietuviams, bet ir ukrainiečiams, belgams, vengrams, švedams ir kitų tautų atstovams. Atpažino sportininkus iš aprangos spalvų ir įvairių šalių pavadinimų užrašų. Akyliausieji išgirdo komentatorių kalbant anglų kalba. Jauniausiems sirgaliams ,,Meškiukams‘‘ komentatorius padėkojo už aktyvų sportininkų palaikymą, o operatorius vaikus nufilmavo…
Mokytojos Janina ir Arūnė
________________________________________________________________________________
Sausio 6 – ąją dieną minima Trijų Karalių šventė. Trys karaliai: Kasparas, Merkelis ir Baltazaras aplankė ir lopšelio – darželio “Dobilas” ugdytinius, pasakodami istoriją, kaip stebėdami dangų pamatė sužibusią žvaigždę ir suprato, jog gimė kūdikėlis Jėzus. Išminčiai pasiėmė savo dovanas: smilkalus, mirą bei auksą ir nešė gimusiam kūdikėliui. Karaliai aplankė visas grupes ir papasakojo savo kelionės istoriją,linkėdami gerų ateinančių metų.
________________________________________________________________________________
2022-12-15 „Meškiukų” grupės vaikučiai lankėsi „Židinio” bibliotekoje. Vaikai stebuklingu raktu atrakino duris į edukacines dirbtuves. Pasigamino po eglutės žaisliuką.
Mokytoja L. Bareikienė
________________________________________________________________________________
2022-12-09 “Kiškučių” grupės ugdytiniai keliavo į Panevėžio kraštotyros muziejų, kuriame vyko edukacija “ Saulėgrįža ratu. Kalėdos”. Ugdytiniai susipažino su Kūčių ir Kalėdų papročiais, žaidė įvairius žaidimus, piešė ir spalvino Kalėdinius žaisliukus (namelius) su akriliniais dažais, kuriais papuoš Kalėdų eglutę🎄
Mokytoja L. Rimėnienė
________________________________________________________________________________
2022-11-29 „Meškiukų” grupės vaikai lankėsi Panevėžio robotikos centre „Robo labas”. Vaikučiai žaisdami su robotuku „MIND designer” įtvirtino skaičiavimo įgūdžius, mokėsi programuoti.
Mokytoja Lina Bareikienė

________________________________________________________________________________

2022-11-24 ugdytiniai dalyvavo pramogoje „BALTASIS LOKYS GURU BURU IR TETA KU-KŪ”. Animatorius: Žygimantas Juška. Vaikai šoko, juokėsi, stebėjo įvairius eksperimentus ir patys eksperimentavo, gavo saldžių dovanėlių.

________________________________________________________________________________

2022-11-17 „Meškiukų” ir „Nykštukų” grupių priešmokyklinukai lankėsi Ramygalos malūne. Dalyvavo edukacinėje programoje „Grūdo virsmas“. Šeimininkė Vitalija su vaikais krosnyje kepė bandeles. Malūnininkas Jonas supažindino su malūne veikiančia autentiška įranga, grūdų perdirbimo technologijomis, javų rūšimis. Į darželį grįžo pilni džiugių emocijų ir nešini garuojančiomis bandelėmis.

 

________________________________________________________________________________

2022 11 04 „Ančiukų” grupės ugdytiniai kartu su mokytoja paminėjo Pasaulinę pyragų dieną. Visi kartu gamino pyragą. Didžiausias iššūkis, kad produktų liktų pyragui, nes mažieji ne kiek dėjo į indą kiek į burnytes. Visgi pyragą pagaminti pavyko.

Mokytoja Živilė Liekienė

________________________________________________________________________________

2022 11 03 „Meškiukų” ir „Nykštukų” grupių priešmokyklinukai lankėmės „Vyturio” progimnazijoje. Vaikai susipažino su mokytojomis, dalyvavo jų organizuojamose pamokose, aplankė sporto salę.

Mokytojos Lina Bareikienė, Virginija Baradinskienė

 

________________________________________________________________________________

2022 m. spalio 27 d. lopšelio-darželio „Dobilas” bendruomenė ruošėsi neįtikėtinam šėlsmo vakarui…….Dėjom kaukes, ėmėm šluotas ir visi į Raganėlių puotą……

________________________________________________________________________________

2022 10 26 „Meškiukų” grupės vaikučiai labai prasmingai praleido rytmetį. Vaikai vyko į senąsias Panevėžio kapines. Kelionė autobusu pavyko puikiai, vaikučius pakalbino keleiviai, mūsiškiai atsakė tuo pačiu, papasakojo močiutėms savo istorijų.
Kapinėse vaikučiai domėjosi paminklais, apžiūrėjo, paprašė perskaityti kas parašyta.. ir išsirinko kapelį su pačiu ryškiausiu paminklu. Šaunuoliai vaikučiai, labai stengėsi, grėbė, krovė lapus į maišus. Sutvarkę uždegėme žvakutes.

Mokytoja Lina Bareikienė

 

________________________________________________________________________________

2022 10 11 lopšelio darželio „Dobilas” vaikučius aplankė „Teatriukas Smagumėlis” ir vaikučiams parodė spektakliuką „Bezdžionėlės Lulu nuotykiai”. Vaikai ne tik linksmai juokėsi kartu su herojais, bet ir prisiminė kokia svarbi draugystė, pagalba kitam.

________________________________________________________________________________

2022 09 22 „Meškiukų” grupės ugdytiniai ir su mokytojomis dalyvavo Panevėžio lopšelio-darželio „Puriena” organizuojamame plenere „Gamtos spalvos”. Iš gamtinės medžiagos vaikučiai su mokytojomis sukūrė floristinį kilimą „Miško tankmėje”, kuris gavo „Margiausio kilimo” apdovanojimą. Taip pat gavome padėkos raštus iš Panevėžio miesto savivaldybės, Lietuvos Respublikos Seimo. Ačiū tėveliams, kurie prisidėjo atnešdami gamtinės medžiagos.

________________________________________________________________________________

Rugsėjo 1-oji – Mokslo ir žinių diena!
Išskubėjusi vasarėlė išsinešė šilumą, atostogų džiaugsmą ir užleido vietą rudenėliui, kuris prasideda ypatinga švente – Mokslo ir žinių diena. Rudenėlio takeliu nešini gražiausioms gėlių puokštėmis, lydimi tėvelių vaikai skubėjo į darželį. Juos pasitiko Pelytė, Voverytė ir Išmintingoji pelėda, kurios mokė dainuoti, šokti ir svarbiausia – draugauti! Pakiliai nusiteikusių vaikų, tėvelių bei mokytojų veiduose švietė šypsenos. Šventėje netrūko giedros nuotaikos ir visi buvome pasirengę keliauti į atradimų kupiną žinių pasaulį. Tegu rugsėjo pirmosios varpelis pažadina mumyse atradimo ir tobulėjimo džiaugsmą!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Tautkienė

________________________________________________________________________________

2022 08 30 lopšelio-darželio „Dobilas” ugdytinius į svečius pasikvietė Panevėžio teatras „Menas”. Vaikučiai žiūrėjo muzikinį spektaklį „Ten, kur gyvena spalvos”. Tai istorija apie keistus, linksmus žmogeliukus – Spalviukus. Jie yra kaip maži vaikai: žaidžia, išdykauja, draugauja ir patiria sunkių nuotykių. Pakeliauti po Spalvonių šalį ir pašėlioti su žaviais Spalviukais jus pakvies gerasis dėdė Teptukas.

________________________________________________________________________________

2022 06 20 mūsų įstaigoje viešėjo Palangos lopšelių-darželių „Nykštukas“, „Pasaka“, „Gintarėlis“ vadovės ir PPT specialistė, kurios dalyvavo vadovų edukacinėje kelionėje „STEAM ir atnaujintas ugdymo turinys“. Viešnias pasveikino „Meškiukų“ grupės ugdytiniai. Vaikai ne tik patys muzikavo, bet ir pakvietė kartu prisijungti viešnias. Direktorė Vilma Barauskienė skaitė pranešimą ir pristatė įstaigą, parodė darželio vidaus ir lauko edukacines erdves. Mokytoja Lina Bareikienė skaitė pranešimą apie STEAM galimybes darželyje bei pakvietė viešnias į STEAM laboratoriją sudalyvauti 13-oje pamokoje.

_________________________________________________________________________________

2022 06 15 mūsų įstaigoje viešėjo mokytojos iš lopšelio darželio „Vyturėlis“. Viešnios apžiūrėjo STEAM laboratoriją, aptarė įgyvendintas STEAM veiklas, naudojamas edukacines priemones, bei dalyvavo 13-oje pamokoje STEAM veikloje „Ilgas ir raudonas. Kas?“, kurią pristatė mokytoja Lina Bareikienė.

_____________________________________________________________________________________

2022-05-27 „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai vyko į Karaliaus Mindaugo husarų batalioną, kur buvo minima Vėliavos diena.  Kelionė prasidėjo maršrutiniu miesto autobusu.  Pasisekė puikiai, autobusas buvo beveik tuščias – visas mūsų. Vaikai patogiai važiavo, skaičiavo sutiktus autobusus, rodė kur gyvena močiutės, kur patys..

Batalione vaikai pamatė ne tik daug kareivių, karinės technikos, bet ir kitų specialiųjų tarnybų mašinų. Vaikai iš arti viską apžiūrėjo, palaikė rankose šautuvus, įlipo į kai kurias mašinas, stebėjo kaip jos važiuoja. Vaikai drąsūs su visais kareiviais pasisveikino, paklausinėjo kuo vardu, ką veikia, ar skani kareiviška košė ir t.t. Dauguma berniukų pasakė, kad kai užaugs bus irgi kareiviai.

Mokytoja Lina Bareikienė

_________________________________________________________________________________________

 Gegužės 20 d. lopšelio-darželio „Dobilas“ mokytojų grupė apsilankė Raseinių lopšelyje-darželyje”Saulutė”. Buvome maloniai sutiktos direktorės Indrės Matevičienės ir pavaduotojos ugdymui Vitalijos Bartkuvienės, kurios mielai sutiko pasidalyti savo įstaigos gerąja darbo patirtimi, geranoriškai parodė darželio vidaus ir lauko edukacines erdves. Aplinka – tai antrasis pedagogas, kuo galėjome įsitikinti apsilankę „Saulutės“ darželyje. Kur išradingomis, kūrybiškomis, estetiškomis priemonėmis sukurta vientisa, jauki ir įkvepianti veikti edukacinė aplinka. Darželio pedagogai supažindino su emocinio ugdymo programa „Kimočiai“, S. Kneipo metodo taikymo galimybėmis darželyje. Mūsų įstaigos pedagogus nustebino ir sužavėjo Reggio Emilia ikimokyklinio ugdymo metodo taikymui sukurta aplinka. Grįžome ne tik pakiliai nusiteikusios, su vertingais metodiniais leidiniais, bet ir kupinos noro įgyvendinti naujas idėjas, nešinos neįkainojamomis dovanomis: naujomis pažintimis, bendradarbiavimo galimybėmis, įkvėptos naujoms veikloms.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Tautkienė

_________________________________________________________________________________________
 Balandžio 29 d. vyko smagus rytmetis darželio gimtadienio proga. Vaikai visą savaitę piešė gimtadienio atvirukus, mokėsi dainelių, sveikinimų, šokių.
   Sveikinant su gimtadieniu reikia apsikabinti, bet mūsų darželis toks didelis, neužtenka rankų, tad vaikai nutarė, kad reikia darželį apibėgti. „Nykštukų” grupės vaikai dainavo dainelę „Žalia”, „Kiškučių” grupės vaikai šoko „Kiškių” šokį, o priešmokyklinukai „Meškučiai” darželiui linkėjo daug vaikų, stovėti šimtą metų, būti dideliu…..
Šventę vainikavo „tortas” su fejerverkais, balionų lietus ir zefyrų kepimas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Tautkienė

_________________________________________________________________________________________

 2022 04 22 mūsų ugdymo įstaigoje viešėjo mokytojos iš Šiaulių Petro Avižonio ugdymo centro bei iš lopšelių darželių „Bitė”, „Gluosnis” ir ‘Sigutė’.
   Mokytojas pasveikino „Meškiukų” grupės ugdytiniai – dainele, šokiu ir kartu su mokytoja Živile gamintomis gėlytėmis. Susitikimo metu buvo pristatytas STEAM ugdymo metodas, pasidalinta pavyzdžiais ir patirtimi siekiant kokybiško ugdymo. Mūsų viešnios apžiūrėjo puoselėjamą aplinką, gražiai įrengtas grupes ir naujai atidarytą STEAM laboratoriją.

_________________________________________________________________________________________

Balandžio 19 dieną lopšelio darželio ,,Dobilas” vaikučius aplankė Velykų bobutė ir kiškis nešini pilna pintine margučių, kuriuos padėjo marginti kiškučiai. Velykų bobutė ir kiškis sveikino vaikus su pavasario švente, vaikams papasakojo apie Velykų tradicijas, žaidė, dainavo, rideno kiaušinius.

____________________________________________________________________________________

Balandžio 1-15 dienomis įstaigoje buvo vykdoma tėvelių apklausa apie teikiamą maitinimą. Dauguma tėvelių teigė, jog namuose laikosi sveikų mitybos įpročių. Įstaigos patiekalai įvertinti teigiamai: dauguma vaikų mėgsta įvairias košes pusryčiams, maltinukus ir sriubas pietums bei įvairias daržoves ir vaisius. Vaikai taip pat išreiškė savo nuomonę apie mėgstamus ir nemėgstamus patiekalus savo piešiniais.

 

______________________________________________________________________________________________

Balandžio 14d. „Pelėdžiukų” grupės vaikučiai vyko į kino centrą „Garsas”. Dalyvavo edukacinėje programoje Drugelio skrydis” ir pasigamino plazdančius drugelius ir visi drauge žiūrėjo filmuką „Mano mama Gorila”.

_______________________________________________________________________________________________
Didelį AČIŪ tariame darželio vardu “Kiškučių” grupės ugdytinio Gusto Navardausko tėveliui už pagalbą kuriant edukacinę erdvę darželio kieme (įsirengiant laužavietę iš akmenų). ❤️🤗

_______________________________________________________________________________________________

Balandžio 1 d. „Pelėdžiukų” grupės ugdytiniai dalyvavo Panevėžio Kraštotyros muziejaus edukacinėje programoje ” Saulėgrįžos ratu: Velykos”. Vaikučiai susipažino su Velykų papročiais ir tradicijomis, aiškinosi, kaip gimsta margučių raštai, ką jie reiškia, vašku margino kiaušinius.

 

_______________________________________________________________________________________________

 

Kovo  31d. ,, Nykštukų“ grupės ugdytiniai vyko į Panevėžio bendruomenių rūmus. Dalyvavo edukacinėse- kūrybinėse dirbtuvėse ,,Laukiame Velykų“. Ugdytiniai buvo supažindinti su  įvairiomis kiaušinių marginimo technikomis ir patys susikūrė Velykų vainiką.

 

_______________________________________________________________________________________________

 

Saulėtą ir šiltą kovo 21 d. rytą Žemė Motulė sukvietė visus ,,Dobiliukus” į darželio sodą paminėti Žemės dienos. Visų grupių vaikučiai pasipuošė pavasario požymių atributika. Į svečius atvyko ,,Nykštukų” grupės ugdytiniai iš ,,Vaivorykštės” darželio. Svečiai apžiūrėjo darželio edukacines erdves, pasigrožėjo vaikų piešiniais ant asfalto. Susibūrę prie medžių draugiškai piešė ant nubalintų medžių kamienų pirmus pavasario požymius. Sodo obelis piešiniais papuošė mūsų darželio ugdytiniai. Piešiant skambėjo muzika. Norintys pažaisti įsijungė į muzikinius žaidimus, dainavo daineles… Žemė Motulė padėkojo vaikučiams už gražius piešinėlius ir pavaišino kvapnia arbata. Patys aktyviausi svečiai pažaidė draugiškas krepšinio ir tinklinio varžybas su ,,Meškiukų” grupės ugdytiniais. Kupini įspūdžių ir geros nuotaikos ,,Vaivorykštės” svečiai grįžo į savo darželį ir pažadėjo dar apsilankyti: iki kito pasimatymo! Mokytoja Janina Urbutienė

_______________________________________________________________________________________________

2022 03 14 Panevėžio lopšelyje-darželyje „Dobilas“ atidaryta nauja edukacinė erdvė „STEAM LABORATORIJA“. Ji įsteigta atskiroje nuo visų grupių erdvėje. Laboratorijoje sudarytos sąlygos vaikams tikslingai veikti su kuo įvairesnėmis ugdymosi medžiagomis: ir su tikrais tyrinėjimo prietaisais, ir su žaisliniais įrankiais, ir su natūraliomis, gamtinėje aplinkoje esančiomis priemonėmis. STEAM ugdymas išlaisvina vaikus, skatina jų kūrybiškumą, žadina vaikų smalsumą tirti aplinką, kelia ugdytiniams naujus iššūkius. Tradicinė veikla grupėje keičiama į eksperimentų ir tyrimų užsiėmimus laboratorijoje ar lauke. Tyrinėdami ir veikdami kūrybiškai vaikai pažįsta juos supantį pasaulį. Eksperimentų metu vaikai tobulina savo mąstymo įgūdžius, samprotauja, mokosi problemų sprendimo, diskutuoja, sutelkia dėmesį, lavina pagrindinius pojūčius.  Šiandien „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo  „STEAM laboratorijos“ atidaryme. Pirmą kartą apsilankę naujoje erdvėje vaikai tryško džiugiomis emocijomis – šitiek tyrimų ir patyrimų jų laukia.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Panevėžio ikimokyklinės ugdymo įstaigos stiprina bendradarbiavimą STEAM srityje

Panevėžio l/d „Dobilas” iniciatyva 2022 02 17 vyko nuotolinis Zoom pasitarimas su socialiniais partneriais: Krekenavos l/d „Sigutė”, Panevėžio l/d „Vyturėlis”, „Vaivorykštė”, „Aušra” mokytojomis.

Įstaigos sudarė bendradarbiavimo sutartis, kuriose numatytas tikslingas lopšelių-darželių ir juose dirbančių mokytojų bendradarbiavimas STEAM srityje, dalijantis patirtimi ir mokantis kartu ieškoti bendrų klausimų, problemų sprendimo kelių, būdų, metodų, siekiant tobulinti ugdymo ir ugdymosi procesus įstaigose.

STEAM veiklų koordinatoriai, pedagogai susibūrė į virtualią „STEAM bendraminčių“ grupę, kurioje dalinsis steamschoollabel platformos įsivertinimo galimybėmis, atviromis STEAM veikomis, rengs bendrus projektus.

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Mokytoja Lina Rimėnienė STEAM veikla „Žemės spalvos“ Kas atsitiks jei ant sodos ir dažų užpurkšime acto? Vaikai apžiūrėjo gaublį, pamatė, kokios formos yra mūsų žemė (ji apvali), kūrė žemės ritulį. Apskritimą užpylėme soda, ant viršaus vaikai su pipetėmis lašino dažus ir galiausiai purškė actą ir stebėjo kas vyksta. Spalvas tapatino su gamta : mėlyna – vandenynai, jūros. Žalia – tai pievos ir miškai. Geltona – kopos, smėlis ir kalnai. Papurškus acto liejasi spalvos, putoja soda.

______________________________________________________________________________________________________________________________________