2024 m. gruodžio 10 d.  grupės ,,Robotukai‘‘ priešmokyklinukai: Sofia, Paulina, Lukas ir Gustas dalyvavo Respublikinėse priešmokyklinio amžiaus vaikų robotikos varžybose ,,LINKSMASIS ROBOTUKAS‘‘. Vaikai turėjo atlikti keturias užduotis: planšetėse ieškojo atsakymų į Nykštukių klausimus, iš Lego kaladėlių statė namelius Kalėdų Seneliui, Photon robotu keliavo nuo vienos stotelės prie kitos, kol surado paslėptą batą. Įdomios užduotys, draugiškos komandos ir puikūs prizai, įteikti Nykštukių, šventiškai nuteikė dalyvius.
Mokytoja Janina

___________________________________________________________________________________________

Artėjant Helovyno šventei grupės ,,Robotukai‘‘  vaikai lankėsi šiurpulingų atradimų dirbtuvėse. Susipažino su dviem simpatiškais vaiduokliukais, tris minutes piešė žinomą Helovyno personažą, kūrė  baisias veido grimasas. Įminė daug mįslių ir sužinojo įdomių faktų apie Helovyną. Į darželį vaikai grįžo nešini pačių pasigamintomis Helovyno dekoracijomis.
Mokytoja Janina

___________________________________________________________________________________________

2024 m. rugsėjo 27 d. grupės ,,Robotukai‘‘ vaikai labai myli savo augintinius ir norėjo dar daugiau sužinoti apie juos. Atvykę į Panevėžio gamtos mokyklą dalyvavo edukacinėje programoje ,,Katino gyvenimas‘‘. Sužinojo kam reikalingi katinui nagai, patys bandė juos karpyti. Tiesa, nagus atstojo medžio šakelės. Klausė pasakojimo apie Rainio nuotykius ir diskutavo, kodėl jis buvo liūdnas. Susipažino su daiktais, reikalingais kačių priežiūrai. ,,Katėms reikia daug meilės, namų ir jos bus laimingos‘‘ – sakė vaikai.

Mokytojos Janina ir Živilė

___________________________________________________________________________________________

2024 m. rugsėjo 10 d. Į susitikimą su pasaka.
Grupės ,,Robotukai‘‘ vaikai į susitikimą su knygos ,,Kaip kiškis mokėsi drąsos‘‘ herojais keliavo pėstute ir eidami domėjosi gimtojo miesto lankytinomis vietomis, prisiminė, kaip saugiai pereiti gatvę. Nuėję į biblioteką vaikai grožėjosi šviesiomis, primenančiomis bičių korius, erdvėmis ir gausybe raidžių ant sienų. Edukatorės Rasa ir Laura susipažino su vaikais ir kartu leidosi į kelionę su  nuotykiais. Sužinojo apie kiškių Leono ir Lunos pomėgius, elgesį ir kartu įveikė pasitaikiusias kliūtis: laistė gėles, kad nenuvystų, valė dulkes nuo kriauklių, padėjo susidėti daiktus į kuprinę, sužinojo kas gyvena vandenyje… Kokius nuotykius dar patyrė, sužinosite paskaitę knygelę arba papasakos mažieji pasakų klausytojai.
Mokytoja Janina

___________________________________________________________________________________________

2024 m. gegužės 21 d. Neįprasti sausainiai. ,,Meškiukų” grupės vaikai sužinojo kaip gaminami neįprasti, labai kvapnūs ir skanūs sausainiai. Juos kepti vaikus mokė ir viską nuosekliai, įdomiai pasakojo Liepos mama Inga. Sausainiai neįprasti todėl, kad kepami iš gilių miltų. Vaikai patys minkė tešlą, uostė, ragavo ir pasakojo apie savo potyrius. Kol sausainiai kepė orkaitėje, mama Inga pasakojo apie Stelmužės ąžuolą, jo amžių, vardino ką gamina iš gilių, žaidė žodžių žaidimus. Visi vaikai piešė tai, kuo gilė buvo, kas jas mėgsta, kuo ji tapo ir ką galima iš jos pagaminti. Už gražius piešinius Liepos mama žadėjo vaikus pavaišinti gilių ledais. Štai kokios staigmenos dar laukia vaikų. Ačiū Mamai Ingai ir gilėms…
Mokytoja Janina

___________________________________________________________________________________________

2024 m. gegužės 7 d. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovai tikrino Panevėžio lopšelio-darželio „Dobilas” virtuvės ir jos patalpų bendrą higienos būklę, savikontrolės sistemos įgyvendinimą, maisto gaminimo technologijas, įrangą ir maisto produktus balais. Balai skiriamajame ženkle vaizduojami puodeliais: vienas puodelis – nepatenkinama higienos būklė, du – patenkinama, trys – vidutinė, keturi – gera, penki – puiki! Džiaugiamės, kad mūsų įstaigos higienos būklė įvertinta penkiais puodeliais!

___________________________________________________________________________________________

ATEITIES INŽINIERIŲ SUVAŽIAVIMAS
Panevėžio lopšelyje-darželyje „Dobilas“ šių metų balandžio 25 d. vyko šalies priešmokyklinio amžiaus vaikų ir mokytojų konferencija „Ateities inžinierių suvažiavimas“. Dalyvavo ne tik Panevėžio
lopšeliai- darželiai: „Riešutėlis“, „Papartis, „Dobilas“, „Rūta“, bet ir Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ mažieji pranešėjai. Jų pasveikinti atvyko Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Bagdanskienė, palinkėdama vaikams šypsenų veidukuose ir žvaigždelių akyse. Po smagaus konferencijos atidarymo, vaikai gavo nelengvą užduotį – pasigaminti vaišių konferencijos uždarymui. Teko nemažai paplušėti: suverti vaisių vėrinukus, pritepti sumuštinukų ir pašauti į orkaitę kepti obuolių pyragą – tai buvo bioinžinerija.

Vaikai drąsiai pristatė savo įgyvendintus projektus, kurių metu kūrė svajonių darželius, statė kosminę stotį, konstravo vandens ir vėjo malūnus, namelį medyje. Mūsų įstaigos priešmokyklinukės Tėja ir Paulina papasakojo kaip programuodamos robotukus mokėsi raidžių, pikseliais piešė raides. Tai buvo maži žingsneliai į informatikos inžineriją. Ugdytines parengė mokytojos Vita ir Janina. O penkiamečiai Sofija, Gustas ir Mija pristatė savo svajonių darželio projektą, kuri įgyvendinti padėjo mokytojos Lina ir Janina.

Konferencijos pabaigą vainikavo padėkos, dovanos ir vaikų gamintos vaišės.

___________________________________________________________________________________________
Kaip atkeliauja vanduo į mūsų namus? Kad sužinotų atsakymą į šį klausimą, ,,Meškiukų‘‘ grupės vaikai kovo 18 dieną vyko į UAB ,,Aukštaitijos vandenys‘‘. Edukatorė Vaiva jiems papasakojo apie vandens kokybę ir kaip tai užtikrinama. Vandenį valo filtruojant per kvarcinį smėlį, o susikaupusius dumblus panaudoja dirvoms tręšti. Patalpoje, kur vanduo nugeležinamas, vaikai apžiūrėjo didžiules parudavusias vandens talpyklas. Spalvą suteikė geležis. Ne tik spalvą pastebėjo vaikai, bet užuodė specifinį kvapą. Beveik visi panoro atsigerti to keisto vandens. Vaikai buvo sužavėti požemine vandens laikymo talpykla, kuri šiuo metu nebenaudojama pagal paskirtį, bet kurioje galima pasivaikščioti. Tamsa, paslaptingi nubėgusio vandens išryškinimai ant sienų, aidas didelėje tuščioje patalpoje leido suvokti, koks didelis vandens kiekis čia tilpo. Vanduo imamas iš giluminių gręžinių ir iš siurblinės vamzdynais atkeliauja į visų mūsų namus. Vandens kokybė yra pastoviai tikrinama laboratorijose. Ačiū už skanų ir švarų vandenį, – sakė vaikai. Mokytoja Janina
___________________________________________________________________________________________

Viktorina „Lietuva – vaiko širdyje“. Kovo 12-ąją Panevėžio lopšelis-darželis „Dobilas“ organizavo šventinę viktoriną Lietuva – vaiko širdyje, kurią skyrė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo – Kovo 11-osios dienai paminėti. Į viktoriną atvyko priešmokyklinių grupių vaikai su mokytojais iš miesto lopšelių-darželių „Jūratė“ ir „Žilvinas“. Vaikai dainavo, deklamavo, kartu šoko. Dalyvaudami šventinėje viktorinoje „Lietuva – vaiko širdyje“, įtvirtino žinias apie Lietuvą, jos simbolius, miestus ir regionus. Prisiminė, kad savo kalboje reikia vengti svetimybių, kalbėti taisyklingai. Suskaičiavus balsus, paaiškėjo, kad nugalėjo draugystė. Priešmokyklinukų susitikimą vainikavo draugiškosios statybos iš LEGO kaladėlių „Svajonių darželis“.

Renginį organizavo ir vedė meninio ugdymo mokytoja Rita Vilkienė ir logopedė Karolina Kačinskienė.

___________________________________________________________________________________________
2024 m. kovo 1 d. ,,Meškiukų‘‘ grupės vaikai bandė įsivaizduoti, kaip gyveno seneliai, proseneliai, kurie neturėjo elektros ir savo buityje naudojosi mums jau nebepažįstamais daiktais . O kad dar geriau įsijaustų į senų daiktų istorijas, vyko į Panevėžio kraštotyros muziejų, dalyvavo edukacinėje programoje ,,Perku-parduodu-dykai atiduodu‘‘. Edukatorė Loreta vaikus supažindino su medinuku Matu, kuris viską matuoja savo kūno dalimis: ištiestos rankos – sieksnis, per alkūnę sulenktos rankos ilgis – uolektis. Matavimą sprindžiu, pėda vaikai žinojo ir visus šiuos matavimo būdus išbandė žaidžiant. Ūgį matavo šniūru su mazgais, o grūdus mediniu semtuvu pylė į muštokę ir žiūrėjo, kiek tilps. Pasisvėrę elektroninėmis svarstyklėmis, savo svorį vaikai pavertė pūdais. Skamba sudėtingai, bet reikėjo nuspalvinti maišus: 1 maišas (pūdas) -16 kilogramų. Pasitelkę matematines žinias, vieni vaikai nuspalvino du maišus, kiti – vieną ir dar pusę maišo. Atsisveikinant visi vaikai iškėlė nykštį-colį. Puiki ir nuotaikinga edukacija. Mokytojos Janina ir Vita.
___________________________________________________________________________________________
2024 m. sausio 24 d. į darželio salę rinkosi vaikų tėveliai, broliai, sesės ir seneliai. Ten įvyko ,,Meškiukų‘‘ grupės vakaronė ,,Seku žiemos pasaką‘‘. Vaikai šoko, dainavo, grojo įvairiais muzikos instrumentais, kartu su tėveliais deklamavo iš jų vaikystės prisiminimų išlikusį eilėraštį ,,Senelės pasaka‘‘. Tėveliai ,,suko galvas‘‘ mindami jiems užduotas mįsles apie žiemą. Po to visi vakaronės dalyviai atliko STEAM užduotis:  iš krakmolo, aliejaus, vandens arba iš krakmolo, druskos ir indų ploviklio minkė tešlą. Iš suformuotų rutuliukų lipdė besmegenius, puošė juos įvairia gamtine  medžiaga. Atlikę darbus visi vaišinosi pyragais, arbata, sultimis. Pabendravę ir pasidžiaugę renginiu, tėveliai su vaikais išsiskirstė į namus.
Mokytojos Vita, Janina ir muzikos mokytoja Rita

________________________________________________________________________________

2022 03 14 Panevėžio lopšelyje-darželyje „Dobilas“ atidaryta nauja edukacinė erdvė „STEAM LABORATORIJA“. Ji įsteigta atskiroje nuo visų grupių erdvėje. Laboratorijoje sudarytos sąlygos vaikams tikslingai veikti su kuo įvairesnėmis ugdymosi medžiagomis: ir su tikrais tyrinėjimo prietaisais, ir su žaisliniais įrankiais, ir su natūraliomis, gamtinėje aplinkoje esančiomis priemonėmis. STEAM ugdymas išlaisvina vaikus, skatina jų kūrybiškumą, žadina vaikų smalsumą tirti aplinką, kelia ugdytiniams naujus iššūkius. Tradicinė veikla grupėje keičiama į eksperimentų ir tyrimų užsiėmimus laboratorijoje ar lauke. Tyrinėdami ir veikdami kūrybiškai vaikai pažįsta juos supantį pasaulį. Eksperimentų metu vaikai tobulina savo mąstymo įgūdžius, samprotauja, mokosi problemų sprendimo, diskutuoja, sutelkia dėmesį, lavina pagrindinius pojūčius.  Šiandien „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo  „STEAM laboratorijos“ atidaryme. Pirmą kartą apsilankę naujoje erdvėje vaikai tryško džiugiomis emocijomis – šitiek tyrimų ir patyrimų jų laukia.

______________________________________________________________________________________________________________________________________